Wasze pomysły

Techniczne - Masz pomysł na nową funkcjonalność gry? Nowy dział na forum? Pisz tutaj.

Postautor: Soviee » 08 mar 2013, 10:37

Wasze pomysły

Zachęcamy do zakładania nowych tematów, w których podzielicie się swoimi pomysłami na temat fabuły, nowych mechanik i wszystkiego co wam wpadnie do głowy:)

Najlepsze pomysły mają szansę na znalezienie się w grze.
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Reputacja: 9

Postautor: siwy » 21 mar 2013, 10:44

Re: Wasze pomysły

Pomysły będą jak już gra wyjdzie :)
  • 0

Awatar użytkownika
siwy
Molus

Reputacja: 0

Postautor: Timon » 04 lip 2013, 20:01

W sumie to mam pomysł ;) niech ta gra wyjdzie z otchłani czeluści, zimnej i przemokniętej krwią, gdzie jedyny dźwięk który się rozlega, to skowyt umierających projektów ;)

Zmiłujcie się i dajcie jakieś info cokolwiek. ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

Postautor: Soviee » 05 lip 2013, 0:06

Timon pisze:W sumie to mam pomysł ;) niech ta gra wyjdzie z otchłani czeluści, zimnej i przemokniętej krwią, gdzie jedyny dźwięk który się rozlega, to skowyt umierających projektów ;)

Zmiłujcie się i dajcie jakieś info cokolwiek. ;)

Ciekawy post :)
Faktycznie ostatnio niewiele publikujemy informacji ale to dlatego, iż energia całego zespołu skierowana jest obecnie na produkcję gry. Mamy jednak nadzieje, że za jakiś czas nadrobimy zaległości z nawiązką :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: Bizon » 01 paź 2013, 16:41

Mam pomysł. Ma to być gra RPG i z tego co widzę przeznaczona na Face-a. Powiem tak jest parę gier Rpg ale nie cieszą się taką popularnością jak gry typu Gów..Ville gdzie projektuje się swoje wyspy albo inne tałatajstwa. Pomysł prosty Gracz grając w waszym świecie będzie mógł znajdować komponenty różnych przedmiotów albo wydobywać je z napotkanych złóż, kłód, czy to z jakichś chat goblinów albo splądrowanych domów. Następnie po zebraniu odpowiednich częsci można z tego wyprodukować np u Kowala jakiś element który ... który i uwaga wykorzysta do budowy swojej chaty. Następnie w chacie postawi kominek z kamieni wrzuci skrzynię do której będzie wkładał inventarz, broń... itp itd. skąd mój pomysł a stąd że zaciekawiłem się kiedyś grą "Don't Starve(nie wiem czy mogę napisać)" i pomimo głupkowatej grafiki grałem i grałem i nie mogłem się oderwać. Pomysł autora był nowatorski i małymi nakładami zrobił majstersztyk. Poza tym standardem w obecnych grach stał się crafting i nie wyobrażam sobie za bardzo gier na długie zimowe popołudnia gdzie będziemy robić tylko questy typu zabij 6 niedźwiedzi i wróć po nagrodę. Jak będę wiedział czy można zamieszczać tytuły innych gier to wyedytuję posta i podam do wypróbowania i zaznajomienia się z konkurencją. Pozdro

Ok czyli wspomnianą grą był: "don't Starve" Ciekawy sposób na craft chociaż założenia gry są całkiem odmienne. Najbardziej podobało mi się ścinanie drzew i wydobywanie złóż. trzeba było parę razy kliknąć bo klik to uderzenie siekierą 3 kliki kawałek drzewa. Zabawna sprawa :D jak link to link wybrałem pierwsze lepsze pozycje i nikogo nie reklamuję.

Z tym Bizonem to przesadził.
Ale Ftopa.

Kolejna gra która ma zamiar wyjść to Shroud of Avatar czyli remake Ultimy online w 3d pewnie poczekamy jeszcze rok albo 2 ale tą pozycją zajmuje się właśnie pomysłodawca i założyciel Ultimy. Warto czasem popatrzeć co szykują.

Ostatni Crafting już niedługo NIBY wersja Beta ale gra będzie polegać tylko na Crafcie. Multiplatform czyli przyszłość, o tytule Albion Online jeszcze nie do końca wiadomo co szykują ale pewnie dopną swego.
Obecnie Ciężko znaleźć jakiś sensowny filmik ale może dostane sie do Bety to Podzielę się wrażeniami.

PS: jesteście na Kickstarterze? Moze warto spróbować.
  • 0

Ostatnio zmieniony 01 paź 2013, 18:02 przez Bizon, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Bizon
Tajemniczy pustelnik

Postautor: Soviee » 01 paź 2013, 16:45

O ile to nie jest perfidna reklama to jak najbardziej możesz umieszczać linki. Regulamin jest w tej kwestii dość elastyczny :)
Co do samego pomysłu. Braliśmy takie opcję pod uwagę. Wszyscy lubią coś budować i chwalić się tym przed znajomymi (bo nie oszukujmy się - na to to właśnie polega ;) ).
Temat jak najbardziej pozostaje u nas otwarty - zaś chwilowo odłożony :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: Soviee » 01 paź 2013, 18:29

Bizon pisze:Najbardziej podobało mi się ścinanie drzew i wydobywanie złóż. trzeba było parę razy kliknąć bo klik to uderzenie siekierą 3 kliki kawałek drzewa. Zabawna sprawa :D

Hehe to praktycznie standard w grach na FB :)
W Darken Age jak najbardziej będzie wydobywanie surowców i wykorzystywanie ich do różnych celów. Dodatkowo planowane są mini-zagadki przy niektórych profesjach. Jakich? To już niespodzianka.
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: Kapur » 01 paź 2013, 22:39

Ale mnie trzymacie w napięciu :)

Gra będzie ogromna ;)
Trzymam kciuki, żeby wyszła jak najszybciej.
  • 0

Jeżeli uważacie, że pieniądze szczęścia nie dają to mi je oddajcie.
Awatar użytkownika
Kapur
Tawerniany opój

Reputacja: 1

Postautor: Bizon » 18 paź 2013, 11:46

Po przeczytaniu FAQ wpadł mi do głowy pomysł chodzi o AI. Tak się zastanawiam czy właściciel postaci nie mógłby sam ustawić jakichś opcji zamiast losowych albo kalkulowanych kombinacji ataków. Np Przyjmijmy ze posiadam maga i do tego mam, dajmy na to, 3 zaklęcia: kulę ognia, zamrożenie, i grad meteorów. Mogę wybrać do Combo tylko 2 z nich czyli np wybieram zamrożenie i grad meteorów w takiej kolejności żeby najpierw zamrozić wroga a potem potraktować go gradem. W takim wypadku mamy 100% szans że następnym razem kolega wybierze moją postać a nie postać innego kolegi który ustawił zamrożenie i podpalenie... które to w tym przypadku (zakładając że oblodzona postać nie zostanie podpalona) są nielogiczne i nie dają wielkich efektów w walce. Inny przyklad to właściwości przedmiotów wiadomo że "czarodziejska włócznia" dodaje dodatkowy DMG do zaklęcia Kula ognia i ja taką noszę ale umiejętności których wykorzystuję są całkiem inne i przez to nie robię praktycznie żadnego DMG-u logiczne będzie że raczej nie będę pomocny w grupie nooo chyba że kolega nie ma innych znajomych to będzie się musiał ze mną użerać.
Dzięki za uwagę :D
  • 0

Awatar użytkownika
Bizon
Tajemniczy pustelnik

Postautor: Soviee » 18 paź 2013, 12:08

Dzięki Bizon za pomysł :)
Jednym z naszych wcześniejszych pomysłów było dokładnie to co opisałeś. Jednak po głębszej analizie doszliśmy do wniosku, że w pewnym momencie, gracz może nie mieć możliwość skompletowania odpowiedniego zestawu przyjaciół do swojej wyprawy. Np wszyscy mogą być w danym czasie full dps - co skończyło by się sromotną porażką przy trudniejszych Bossach.
Cały czas jednak mamy na uwadze opcjonalne wybory. Czyli np przywoływany przyjaciel mógłby "zasugerować" swój najlepszy zestaw. Jednak końcowa decyzja należałaby od gracza przywołującego.

Jest jeszcze opcja: Każdy gracz ma możliwość ustawienia w swoim profilu trzy zestawy umiejętności: dps, tank, support. Jednak ten system wymaga jeszcze dużego dopracowania.

Tak czy siak jesteśmy gotowi na każdą ewentualną zmianę :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

>

Wróć do Wasze pomysły

Reputation System ©'