Czego mi brakuje w nowych grach?

Gry, filmy, seriale, muzyka, nowinki techniczne, nietypowe hobby... Porozmawiajmy o tym :)

Postautor: Dominaris » 08 lip 2013, 9:35

Czego mi brakuje w nowych grach?

Jak w temacie - piszemy czego nam brakuje w grach, które wychodzą ostatnimi czasy.

Mi brakuje przede wszystkim jednego - czasu na granie! Praca/rodzina/inne takie - a czasem człowiek chciałby się wyspać.
Dlatego liczę, że zaczną pojawiać się gry, w które można pograć 15 min dziennie i faktycznie czuć progress (większość tytułów na to niestety nie pozwala). Czy to oznacza, że z hardcore gamera zamieniam się w casuala lub przynajmniej mid-corowca? - Pewnie tak. Ale co w tym złego? - NIC! To po prostu inny styl grania. Co więcej - wydaje mi się, że mid-corowcy z dnia na dzień stanowią coraz większy % graczy.

Fajnie byłoby też "spotykać grę nie tylko w komputerze". Mam na myśli np książki, filmy, "papierowe" rpg w tym samym świecie.
Chyba wszyscy miłośnicy fantasy mieli tak swojego czasu z LOTR (władcą pierścieni) - filmy+gry+ksiażki+cholera wie co jeszcze - i w tym był cały fun - dało się żyć w tym fantastycznym świecie - i rozmawiać o nim z ludźmi którzy lubią inny rodzaj rozrywki. Jedna osoba czytała książkę, inna oglądała film, a jeszcze inna grała w grę komputerową - i nadal mieli wspólny temat.
Tak - chyba tego najbardziej brakuje mi we współczesnych grach.

Mam nadzieję, że Darken Age pójdzie tą drogą i będę mógł o tym świecie rozmawiać np z moją dziewczyną, która nie grywa w gry komputerowe, ale uwielbia książki i filmy.
  • 0

Co myśli Molus pracujący jako tragarz?
- "Lepsze to niż bawełna.."
Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Reputacja: 12

Postautor: Timon » 08 lip 2013, 12:33

Re: Czego mi brakuje w nowych grach?

Mi brakuje gier które stawiają na klimat i fabułę, chyba nie ma gry MMO, która w połowie dorównywała by singlowym starym wersją gier cRPG, takim jak Fallout, Baldur, czy inne znakomitości.
Z graniem 15 minut, to trochę przesadziłeś, gdyby wystarczyło grac godzinkę to byłoby idealnie, tak na dobranoc.
Co do wielopłaszczyznowego świata gry, to jednak dla mnie jest dobrze tak jak jest, gra niech będzie grą, nie zamieniajmy się w nerdów. :) Oczywiście nie mówię, że komputerowe adaptacje książek, filmów są złe, bo jednak fajnie przeczytać książkę, zobaczyć ją na ekranie, a potem przeżyć to samemu w wirtualnym świecie, ale nigdy nie będę zwolennikiem działania w drugą stronę, książki na podstawie gier, a swego czasu była to plaga.
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

Postautor: Dominaris » 08 lip 2013, 13:56

Nie miałem na myśli książek/filmów na podstawie gier, tylko opowiadania, których akcja dzieje się w tym samym świecie.
Podobnie przecież było np z Baldurem, którego wymieniłeś. Powstało wiele świetnych książek/gier, których akcja dzieję się w settingu Forgotten Realms, a z samym Baldurs Gate nie mają nic wspólnego (ewentualnie jakieś drobne szczegóły).
  • 0

Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Postautor: Timon » 08 lip 2013, 15:59

Aaaa, chyba, że o takie coś chodziło...
Ja cały czas byłem przekonany, że chodzi Ci o tą serie książek na podstawie Baldura, Icewin dale, czy Diablo. Bo próbowałem przeczytać jedną i zwymiotowałem prawie, wszystko był tak naciągane, że wolałbym obejrzeć 100 razy ekranizacje wiedźmina, niż raz przeczytać taką książkę. :D
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Postautor: Dominaris » 08 lip 2013, 16:09

Nie no, takie książki wprost to porażka totalna. Scenariusze gier pisze się zupełnie inaczej niż książki. A scenariusze filmowe tworzy się jeszcze innymi metodami. (choć oczywiście wszystkie te sposoby przekazu mają pewne wspólne elementy)
  • 0

Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Postautor: Soviee » 08 lip 2013, 19:50

Bardzo ciekawy temat :)
Mi również przede wszystkim brakuje czasu :( Jest tyle ciekawych tytułów, które chciałbym poznać od deski do deski...
Obecnie szukam produkcji, w których nie muszę spędzać setek godzin by coś osiągnąć. Interesuje mnie krótka rozgrywka typu: wejdź -> zagraj -> ukończ etap -> wróć za kilkanaście godzin :)
Zwróciłem również uwagę, iż coraz mniej stawiam na gry z bezpośrednią rywalizacją z graczem po drugiej stronie. Po 8 latach rywalizacji w Quake 2 zacząłem szukać innych emocji w grach :)

dominik.sztucki pisze:Mam nadzieję, że Darken Age pójdzie tą drogą i będę mógł o tym świecie rozmawiać np z moją dziewczyną, która nie grywa w gry komputerowe, ale uwielbia książki i filmy.

Grę tworzymy w ten sposób by nawet kamień na środku pustyni miał swoje uzasadnienie i ewentualną historię :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Reputacja: 9

Postautor: Timon » 08 lip 2013, 20:04

Soviee, mam nadzieje, że nie będzie to gra tylko i wyłącznie dla casuali, bo jeśli np znajdę więcej czasu na grę, czy choroba, czy jakieś wolne, to chciałbym po nołlajfić sobie ;)

Widzę, że gra będzie miała smaczną fabułę i zarys historyczny, no no, to nie opierdzielajcie się, tylko dawajcie nam jakieś arty do czytania ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Postautor: Soviee » 08 lip 2013, 20:17

Timon, Darken Age celuje głównie w mid-corowych graczy zatem sądzimy, że znajdziesz w niej elementy, które sprostają Twoim oczekiwaniom :)

ps. Miło wiedzieć, że jednak ktoś czyta teksty na artach :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: Timon » 08 lip 2013, 20:29

A co może być piękniejszego, od zimnego piwka i dobrze napisanego opisu gry na którą czekam już hoho czasu? ;) Dla mnie liczy się strasznie podejście fabularne, sam jako twórca-amator systemu RPG, jestem przewrażliwiony na głupotę w grach i brak jakiekolwiek fabuły, albo fabuły która jest tak wyświechtana jak Pani z najstarszego zawodu świat. ;)

Liczę, na to w tej produkcji, że największą uwagę skupi się na interakcji pomiędzy graczami, że podbije np miecz na +10 i go opchnę za jakiś set, nie wiem jak to w mechanice będzie działo jednak, mam nadzieje, rozumiesz o co mi chodzi.
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Postautor: Soviee » 08 lip 2013, 20:53

Timon, Darken Age to nie jest typowe MMO. Jest to gra single-player z asynchronicznym multiplayerem – tzn. gracze mogą grać wspólnie, ale nie muszą być w tym samym czasie on-line. Oczywiście element współpracy pomiędzy graczami będzie bardzo istotnym czynnikiem.
Przewidujemy co prawda tryb synchroniczny multiplayer PvP i Co-op, jednak w późniejszych dodatkach. Mamy jednak nadzieje, iż mimo wszystko zaciekawi Cię to co przygotowujemy :)

My również cenimy gry z ciekawą fabuła, dlatego w Darken Age bardzo mocno na nią stawiamy. Każdy element graficzny musi przejść weryfikacje pod względem lorowym - czyli tak jak wspomniałem wyżej, musi mieć swoje uzasadnienie w świecie :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

>

Wróć do Offtopic

Reputation System ©'