Czego mi brakuje w nowych grach?

Gry, filmy, seriale, muzyka, nowinki techniczne, nietypowe hobby... Porozmawiajmy o tym :)

Postautor: Timon » 08 lip 2013, 21:59

Re: Czego mi brakuje w nowych grach?

O to zrobiło się jeszcze ciekawiej... Gra z urokami i singlówki i mmo, hybryda która może podbić moje serce ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

Postautor: Soviee » 08 lip 2013, 22:25

Czyli epicka przygoda ;)
Troszkę zboczyliśmy z głównego tematu hehe. To jak, czego Wam jeszcze brakuje w nowych grach?

ps. Włączyłem możliwość "Obserwowania tematu" na wszystkich forach. Może komuś się przyda :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Reputacja: 9

Postautor: piotrrrr » 08 lip 2013, 23:11

Mi w nowych grach brakuje nowych pomysłów. Coraz więcej gier na fb nie korzysta z narzędzi społecznościowych, a facebooka czy inny portal traktuje jako wtyczkę do logowania.
Kolejna sprawa to rozgrywka. Fabuła powinna być dynamiczna. Nie sztuką jest dodać 10 tasków naraz. Warto stworzyć coś dynamicznego zależnego od tempa progresu gracza.
Dość liniowości. Nie oczekuje zaś też nieliniowości bo ta jest nieosiągalna. Warto, by dodawać zadania (może po kilka zadań) losowo tak, aby różne osoby miały nie zawsze te same zadania, może czasem podobne, albo na wspólnej planszy. Może raz się spotkać jako wróg albo przeciwnik ze znajomym, a nie raz wspólnej drużynie.
Sterowania - zapowiadacie grę na flash. Czy tylko myszka będzie do sterowania, czy także klawiatura? I jak? Może dać graczom wybór?
Więcej uwag będzie jak podacie więcej szczegółów o grze ;)
Ew. dajcie przykład jakiejś gry na fb, to powiem czego mi brak ;)
  • 0

Awatar użytkownika
piotrrrr
Tajemniczy pustelnik

Reputacja: 0

Postautor: Soviee » 08 lip 2013, 23:20

Temat dotyczy ogólnie gier społecznościowych i nie tylko.
Natomiast jeśli chodzi o sterowanie w Darken Age to rzeczywiście będzie opierało się na myszce. Oczywiście skróty klawiszowe (do aktywowania umiejętności itp) również będą dostępne.

Generalnie w tym co napisałeś jest dużo prawdy i tworząc grę bierzemy to pod uwagę :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Reputacja: 9

Postautor: Marchello » 10 lip 2013, 21:31

Ja gram w gry ponieważ lubię spędzać w ten sposób czas ze znajomymi, to chyba jedyny powód dlaczego gram :)
  • 0

Awatar użytkownika
Marchello
Tajemniczy pustelnik

Postautor: dominik.sojka.338 » 14 lip 2013, 0:03

Im jestem starszy tym bardziej w grach przeszkadza mi ich liniowość, ale nie w sensie fabularnym, ale wykonywania tych samych czynności. Niby pograłbym sobie w:
Drakensang - ale ciągle będę tylko klikał w moby a w rezultacie i tak nic nie osiągne bo nie płacę
Kings Road - ile można biec przed siebie i klikać w potowry..
Heroes Online - taka piękna gra, ale każda bitwa wygląda dla mnie tak samo, nawet pole bitwy nie jest generowane i w rezultacie walczę w 2-3 rodzajach, nuda..
Tekstówki typu Plemiona C&C itd. już mnie nie bawią, życie jak w zegarku - musze wejść za 23m a potem za 1.46 itd.

Chciałbym zagrać w coś gdzie nie chodzi tylko o jedno, gdzieś mógłbym poczuć otaczający mnie świat i jego możliwości. Moge powiedzieć że z nowych gier jest dla mnie taki Skyrim, ale nie da się w niego grać godziny dziennie, a więcej czasu nie znajdę na granie - więc nie gram.
  • 0

Awatar użytkownika
dominik.sojka.338
Tajemniczy pustelnik

Postautor: Wilk » 08 wrz 2015, 11:14

Jak większość wyżej też stawiam na fabułę. Nie ma nic lepszego jak powolna eksploracja świata i poznawania historii otaczających nas krain i postaci które spotykamy. Man nadzieję, że w Darken Age będzie wiele ciekawych postaci i nie tylko jakieś ważne osoby związane z główną fabułą. Fajnie by było móc spotkać kilka zwykłych postaci (handlarzy,wojowników,pustelników) które nie będą mieć jakiegoś większego wpływu na losy świata, ale poprzez opowiedzenie ciekawej opowieści zapadną nam w pamięć.
  • 0

Awatar użytkownika
Wilk
Nieśmiały

Reputacja: 4

<

Wróć do Offtopic

Reputation System ©'