Silnik gry

Gry, filmy, seriale, muzyka, nowinki techniczne, nietypowe hobby... Porozmawiajmy o tym :)

Postautor: marrioo.kowal » 18 sie 2013, 22:57

Silnik gry

Witam, bardzo ciekawi mnie ten projekt, mam kilka pytań odnośnie jego.

1. W czym piszecie tą gre tzn. w jakim programie i jak dzielicie pracowników każdy ma dostęp do source kodu gry bo przecież piszecie w PHP.
2.Jak zacząłeś ( główny właściciel ) przygode z tą branżą, bardzo mnie to ciekawi bo w przyszłości też chce być developerem.

Dziękuje, czekam na odpowiedz.
  • 0

Awatar użytkownika
marrioo.kowal
Tajemniczy pustelnik

Reputacja: 0

Postautor: Soviee » 19 sie 2013, 13:46

Re: Silnik gry

Witaj mariioo,
Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to niestety aktualnie nie jestem upoważniony do udzielania szczegółowej odpowiedzi. Mogę jedynie napisać, iż grę piszemy w języku ActionScript 3. Oczywiście jeśli chodzi o obsługę serwerową to PHP między innymi również wykorzystujemy.

Na Twoje drugie pytanie posłużę się cytatem z pewnej ankiety ;)

Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło?

Filip, tzw. "Founder", tłucze w gry od kiedy walił w pieluchy i zawsze kręciła go wizja zrobienia czegoś, co da radochę innym graczom. Zawodowo związał się z branżą IT, a stąd już niedaleko do developingu. Kilka wiosen temu zrodził się zamysł Dark Workshop i powoli stał się ciałem. Obecnie w studiu działa stado graczy, którzy chcą po sobie pozostawić coś wartościowego (miejmy nadzieję...;)).

Całość dostępna: tutaj.
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Reputacja: 9

Postautor: Timon » 21 sie 2013, 16:42

Bardzo ciekawy wywiad, taki z jajem ;)

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to...
Posiłki są bardzo zróżnicowane: kawa z pizzą, pizza z kawą, kawa z kawą. Zdrowa dieta to podstawa.

Ale to było poniżej pasa! Gdzie pączek? Pączuś, pączusiek, pączulek? Kawa z pączkiem jest obowiązkowa, do kraty piwa macie ode mnie jeszcze karton pączków :D.

Ale, żeby nie robić offtopa, to mam pytanie w granicach tematu, jakie wymagania będzie miała ta gra?
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

Postautor: Soviee » 21 sie 2013, 18:51

Komputer z flash playerem :)
Dokładne wymagania jeśli chodzi o ilość ramu itp podamy za jakiś czas :) Ale już dziś jestem pewien, iż nie będą to wysokie wymagania:)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: Timon » 21 sie 2013, 19:03

No właśnie jestem ciekawy jak z taką bogatą zawartością gra będzie zoptymalizowana, i jak będzie radził sobie silnik gry. Bo jednak wiele potężnych gier flashowych ma z tym problem. A co do wymagań, jestem ciekawy, czy na moim netbooku też pogram.

Ps. Niebezpiecznie blisko zbliżam się do Twojego wyniku w postach, chyba czas się zamknąć :D
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Postautor: Soviee » 21 sie 2013, 19:28

Hehe liczę na to, że w końcu ktoś mnie przegoni w liczbie postów :) To będzie mój osobisty achievment :)

Wracając do wymagań to właśnie chcemy pokazać, iż gra flashowa nie musi kojarzyć się jedynie ze spadkami fpsów. Optymalizacji poświęcamy bardzo dużo czasu i na pewno nie odpuścimy w tym temacie :)
Mamy nadzieje, że w tym aspekcie (ale nie tylko :P) zaskoczymy naszych potencjalnych graczy :)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: Timon » 21 sie 2013, 20:48

Hehe liczę na to, że w końcu ktoś mnie przegoni w liczbie postów :) To będzie mój osobisty achievment :)

Obrazek

:)

Jeżeli Wam się to uda, to może się całkiem sympatycznie grać. Ocenimy bardzo krytycznym okiem, jak gra wyjdzie ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Postautor: Soviee » 22 sie 2013, 0:03

Timon pisze:Jeżeli Wam się to uda, to może się całkiem sympatycznie grać. Ocenimy bardzo krytycznym okiem, jak gra wyjdzie ;)

Na to liczymy ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: marrioo.kowal » 31 sie 2013, 15:42

A ta gra jest tworzona w UNITY3D czy autorskim silniku?
  • 0

Awatar użytkownika
marrioo.kowal
Tajemniczy pustelnik

Reputacja: 0

Postautor: Soviee » 31 sie 2013, 18:31

Gra jest tworzona na autorskim silniku, i tak jak pisałem wyżej w języku AS3.
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Wróć do Offtopic

Reputation System ©'