Nasz pierwszy raz...

Gry, filmy, seriale, muzyka, nowinki techniczne, nietypowe hobby... Porozmawiajmy o tym :)

Postautor: Timon » 26 wrz 2013, 16:38

Nasz pierwszy raz...

Witam wszystkich którzy chcą sobie poczytać nasze historie, a być może znajdą się odważni którzy sami napiszą, jak wyglądał ich pierwszy raz, który jak wiadomo zapada w pamięć do końca życia. Mam nadzieje, że większość będzie się chciała pochwalić i ze szczegółami takimi pikantnymi, opiszę jak to wyglądało........no tak byłbym zapomniał chodzi oczywiście o nasze pierwsze gry mmo, czy też crpg ;)

A więc zaczynam:

Moim pierwszym mmo była Arkadia, jednak byłem w zbyt młodym wieku, żeby tak na prawdę dostrzec urok tej gry, którą znów odkryłem po latach i zagrywałem się, z potokiem śliny na klawiaturze, na tamten czas moją pierwszą miłością był Knight Online, po nocach się grywało i ledwo się do szkoły wstawało, a niejednokrotnie nawet, i "chorowało" się dla gry ;). Jednak za czasów gdy nie posiadałem internetu i komputera, co niektórych może dziwić, zagrywałem się na Pegasusie w Final Fantasy, ze słownikiem w ręku. To były czasy, gdzie grafika olśniewała pixelami, niejednokrotnie czarno białymi, a fabuła była po prostu miodna!
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

Postautor: Dominaris » 27 wrz 2013, 9:45

Re: Nasz pierwszy raz...

Pierwsze crpg - Legend of Dragoons (jrgp na psx) - może właśnie dlatego, że to była pierwsza moja gra tego typu wspominam ją tak dobrze. Jeszcze pamiętam, że zdobyłem ją zamieniając się z sąsiadem za Ligę Mistrzów 98 (4cd za jedną - niezły trade jak dla mnie. tym bardziej, że miałem jeszcze jedną grę piłkarską).
Na czwartej płycie była rysa - i nie dało się ukończyć gry.. dopiero po latach na emulatorze psx udało mi się dorwać te grę i przejść ją w całości.. ze 7 razy.

Potem oczywiście była seria FF 6, 7, 8.

Na pierwsyzm PC grywało się baldury, icewindy i inne takie.

A jeśli chodzi o MMO - zaczynałem od browserówek typu Arena Albionu (dopóki jeszcze nie była pay2win - oczywiście wtedy jeszcze nie znałem takiego określenia - po prostu wkurzało mnie że przegrywam tylko dlatego, że ktoś inny ma kasę).

W Knighta cisnąłem z kumplami z liceum, w Kal online z jakąś ekipą amerykańsko-koreańską (nie wiem co widziałem w Kalu - mało rozbudowana gra, która mimo wszystko wciągnęła mnie na wiele miesięcy).

Były to czasy gdy grywałem we wszystko co dało się pociągnąć pod "free to play mmorpg". (ze 90% tytułów w które grałem, umknęło mi z pamięci).

Wtedy zacząłem grywać w prawdziwe ("papierowe")_RPG i mmo chwiliwo poszły w odstawkę. Na kompie grywałem tylko w zabytki typu eye of the beholder czy bards tale.

Potem nastąpiła epoka wizardry 8 (ze 2-3 lata grania kilka godzin dziennie).

A teraz nadal nadrabiam zaległości z tamtych lat (już trochę nadgoniłem - teraz wiedźmin 2, skyrim i inne takie w kolejce).
  • 0

Co myśli Molus pracujący jako tragarz?
- "Lepsze to niż bawełna.."
Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Reputacja: 12

Postautor: Wilk » 09 wrz 2015, 10:52

Re: Nasz pierwszy raz...

Ja swoją przygodę z grami crpg rozpocząłem od pierwszej części Gothica, nie jest to może zbyt rozbudowana gra ale uwielbiam wracać do Górniczej Doliny w Khorinis. Jak pierwszy raz grałem w Gothica to najbardziej podobały mi się zwroty akcji w fabule a nie miałem wtedy Internetu więc z każdym problemem w grze trzeba było sobie radzić samemu a nie tak jak teraz. Później grałem w Gothic 2 do którego może nie mam aż tak wielkiego sentymentu jak do części pierwszej, ale też uwielbiam tę grę, a część 3 nie przypadła mi już tak do gustu. Później grałem namiętnie w Might&Magic 6: The Mandate of Heaven, nie spodziewałem się, że taka gra może mnie przykuć do fotela na wiele godzin. Eksploracja wielkiego świata czwórką wspaniałych bohaterów w świecie Might&Magic kończy się dla mnie zawsze tym, że nie można mnie odciągnąć od komputera przez dobre kilka godzin. A z gier MMO to najlepiej mi się grało w Dungeons&Dragons Online, ostatni raz grałem w to jakieś 4-5 lat temu i niestety mało ludzi w to grało. A z nowszych tytułów niestety w nic nie grałem bo mam starożytny komputer i nawet pierwsza część Wiedźmina mi nie chodzi ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Wilk
Nieśmiały

Reputacja: 4

Wróć do Offtopic

Reputation System ©'