Co przeczytałeś ostatnio graczu?

Gry, filmy, seriale, muzyka, nowinki techniczne, nietypowe hobby... Porozmawiajmy o tym :)

Postautor: Dominaris » 17 wrz 2015, 14:35

Re: Co przeczytałeś ostatnio graczu?

Timon pisze:Czytnik nie pachnie....
Czyta się spoko, w sumie czasami lepiej niż z książki, nie ubrudzisz stron kremem, po kremowaniu rąk, czy czymkolwiek, ale mi brakuje piękna okładki i szafy która ugina się pod stosem książek.
A i jak coś to tylko kindle.

A inne czytniki z tym samym ekranem (Pearl)?

Myślałem wcześniej o tablecie - bo to i poczytam i pogram (kolejne urządzenie do testowania Darken Age by było przy okazji), ale to ponoć masakrycznie wali po oczach.
  • 0

Co myśli Molus pracujący jako tragarz?
- "Lepsze to niż bawełna.."
Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Reputacja: 12

Postautor: Timon » 17 wrz 2015, 14:39

To tak jakbyś czytał na laptopie. Tablet odpada, szkoda wzroku, miałem jeszcze styczność z prestigo, czy jakoś takoś wszystko grało fajnie, tylko czasami łapało zawiechy.
Jak będziesz szukał czytnika to spróbuj wybrać jakiś z lekkim podświetleniem led, bo jak wiadomo pearl nie emituje światła. :)
  • 1

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

Postautor: Dominaris » 18 wrz 2015, 9:32

Timon - dzięki za pomoc! Póki co moja żona postanowiła kupić sobie jakąś e-książkę więc zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • 0

Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Postautor: Tujka » 18 wrz 2015, 18:18

Starość aksolota jest tylko w ebooku (jak ktoś lubi Dukaja, ja nie czytałam prawie nic Dukaja więc nie mam zdania na temat tego tworu, ale chętnie go kiedyś ruszę). Czytnika nie mam, ale powolutku zaczynam się nad nim zastanawiać, bo spaślaki się wygodniej czyta w ten sposób i tachać nie trzeba. Poza tym po angielsku łatwiej książki zdobyć niż szukać po bibliotekach.
Czytnik w ogóle nie ma porównania do tabletu, już pomijając sposób wyświetlania i męczenie się oczu przy tablecie, czas jaki bateria trzyma - na tablecie długo nie poczytasz. Znajomi, którzy zaciekle walczyli przeciwko czytnikom, po zakupie zmienili zdanie. Ja jednak wciąż wolę mieć materialną książkę niż jakiś plik.

Na firmach się nie znam ;) Podobno Kindle królują.
  • 0

Awatar użytkownika
Tujka
Cukiereczek

Reputacja: 3

Postautor: Dominaris » 21 wrz 2015, 13:21

Kupiłem Lark Freebok 6.1 (bo był tani). Pierwsze wrażenie - świetny! Lekki, baterii póki co nie udało się rozładować (a czytamy z żoną na zmianę), wszystko działa szybko (chyba, że wgra się powyżej 1k plików - wtedy długo się odpala) i oczy się nie męczą.

Zobaczymy co będzie dalej ale prawdopodobnie skończy się tak, że kupię drugi (żeby każdy w domu miał swój).
  • 0

Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Postautor: Wilk » 24 wrz 2015, 8:27

Ja wczoraj postanowiłem przygarnąć trochę książek z antykwariatu i kupiłem ich 11 za 11 zł. Nie są to raczej jakieś arcydzieła ale może nie będą takie złe.
  • 0

Awatar użytkownika
Wilk
Nieśmiały

Reputacja: 4

Postautor: Empty997 » 25 wrz 2015, 19:31

Mnie pozostały 2 ostatnie tytuły Johna Grishama i będę musiał zacząć rozejrzeć się za czymś nowym...

Jakieś propozycje??

Lubię kryminały, przygodówki
ale z miłą chęcią mogę spróbować czegoś nowego :P
  • 0

Kocham Spać
Awatar użytkownika
Empty997
Nieśmiały

Reputacja: 2

Postautor: Tujka » 26 wrz 2015, 17:11

Hmm... może Imię wiatru Rothfussa? Skończyłam dzisiaj czytać pierwszy tom i mogę powiedzieć, że jest wciągający. Można się łatwo dopatrzyć, że autor czerpał pomysły od innych pisarzy, ale mi to nie przeszkadzało i szczerze i bez rozwodzenia się polecam.
  • 0

Awatar użytkownika
Tujka
Cukiereczek

Reputacja: 3

Postautor: Dominaris » 30 wrz 2015, 9:02

Empty997 pisze:Mnie pozostały 2 ostatnie tytuły Johna Grishama i będę musiał zacząć rozejrzeć się za czymś nowym...

Jakieś propozycje??

Lubię kryminały, przygodówki
ale z miłą chęcią mogę spróbować czegoś nowego :P

A ja tam lubię wszystko co uda mi się dorwać np w meida markt w koszach po 2-9zł sztuka. Dzięki temu można dorwać różnorodną literaturę, o której normalnie by się nigdy nie usłyszało.
  • 1

Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

<

Wróć do Offtopic

Reputation System ©'