Inventory

Dyskusja na temat mechaniki Darken Age

Postautor: Dominaris » 12 gru 2013, 17:08

Inventory

Pomyślałem, że zapytam Was o inventory. Chodzi mi o to jaki rodzaj inventory najbardziej lubicie?

Najpopularniejsze typy wg. podziału na użyteczność slotów:
a) 1 slot = 1 item (system jaki obecnie stosujemy w Darken Age)
b) 1 item = różne ilości slotów (jak w np. Diablo)
c) waga itemów - nieważne ile sztukowo i objętościowo itemów masz - ważne ile w sumie ważą (np. w "papierowych" rpg)
d) mieszany slotowo-wagowy
e) bezdenny worek (ładuj ile chcesz)

Najpopularniejsze typy wg podziału na "plecaki":
a) jeden plecak, i już
b) jeden plecak o zmiennej ilości slotów
c) wiele plecaków
d) wiele plecaków o zmiennej ilości slotów (tak jest w Darken Age)
e) wiele plecaków + niektóre detykowane na konkretny rodzaj itemów (np materiały)

To jak? Jaki typ inventory preferujecie?
  • 0

Co myśli Molus pracujący jako tragarz?
- "Lepsze to niż bawełna.."
Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Reputacja: 12

Postautor: Timon » 12 gru 2013, 21:21

Re: Inventory

Hmm dobre pytanie.
Dla mnie wszystko zależy od rodzaju gry, w mmo idealnie sprawdza się "1 slot= 1 item", ale w takim diablo nie wyobrażam sobie takiego systemu.
Waga itemów wrrr ok, to nadaje klimatu, jednak w grach mmo jak dla mnie to porażka, skoro musimy nosic trylion mikstur leczniczych, pierdylion iemów na sprzedaż i jeszcze do craftu...
Więc jak dla mnie 1 slot = 1 item.
Co do drugiego pytania, to już odpowiedź jak dla mnie bardzo prosta czyli d+e.
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

Postautor: Tujka » 13 gru 2013, 12:29

Również będę wygodna i poprę Timona. Plus jakieś osobne kółko na klucze, jeśli będą potrzebne. Wprowadzenie też kilku większych bagów na materiały określonego przeznaczenia też nie jest głupie, ale może to już robić jakiś zamęt, a nie wiem, czy w grze będzie aż tyle różnorodnych rzeczy, żeby tego wymagały. Rozumiem, że będzie też jakiś bank?
Ogólnie to to co jest w tej chwili jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.
  • 0

Awatar użytkownika
Tujka
Cukiereczek

Reputacja: 3

Postautor: Dominaris » 13 gru 2013, 12:51

Bank - oczywiście, że będzie. Macie też wpływ na jego wielkość (ilość "plecaków" które mamy ze sobą jest ograniczona, dlatego może się okazać że kilka z nich wrzucicie do banku).

Mapy (pozwalające na przemieszczanie się między regionami) nie zalegają nam w plecaku - używamy ich i aktualizujemy tym samym naszą własną mapę. Materiałów i różnego rodzaju gratów - będzie sporo, aczkolwiek z racji na uproszczenie w postaci możliwości sprzedawania wprost z plecaka, będziemy przy sobie nosić głównie to co najpotrzebniejsze.

Uznaliśmy, że bieganie co 5 min do miasta bo "nie mam miejsca w plecaku" jest wkurzające. Stąd taka decyzja. Gra ma być przyjemna a nie idealnie symulować życie. Jednak jeśli ktoś całkowicie oleje plecaki to szybko zabraknie mu miejsca (wraz z postępami w grze nosimy coraz więcej gratów ze sobą) - dlatego czasami warto pomęczyć się chwile dłużej tam gdzie dropią plecaki (lub kupić takowe). No chyba, że ktoś ma mega farta i nowe (większe) plecaki dropią mu zawsze gdy tego potrzebuje.
  • 0

Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Postautor: Empty997 » 20 lut 2014, 13:23

Fajną opcją była by możliwość tzw. stakowania niektórych itemow jak np: poty do hp lub many lub jakieś drobne kosztowności typu diamenty czy kryształy, w dużej mierze ułatwiło by to i wydłużyło czas przebywania po za miastem..
  • 0

Kocham Spać
Awatar użytkownika
Empty997
Nieśmiały

Reputacja: 2

Postautor: Dominaris » 20 lut 2014, 13:51

Oczywiście stackowanie w DA istnieje.
Broń, pancerze i inne "noszone" itemy zajmują po 1 slocie, natomiast pozostałe itemy mogą się stackować (wielkość stacku jest uzależniona od typu itemu).
  • 0

Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Postautor: Empty997 » 05 wrz 2015, 20:45

przemyślałem kilka spraw, pograłem w trochę mmorpg itp i doszedłem do wniosku, że moim zdaniem dobrą obcją jest 1 item = 1 slot, przy czym możliwość stakowania mniejszych itemów jak potiony, kryształy itp jak napisałem we wcześniejszej wypowiedzi, ale powinno się dodać wage itemów + każda klasa/postać powinna mieć osobny "udźwig" na danym lvl'u. Tak np wojownicy mają największy udzwig natomiast magowie najmniejszy. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Moim zdaniem urozmaici to grę oraz bardziej ją urealni. Można zrobić np questa na plecak który zmniejsza wagę itemów które się w nim znajdują itp. Ale to tylko moja sugestia.

Co do plecaków to:
wiele plecaków o zmiennej ilości slotów (tak jest w Darken Age) podoba mi się ta opcja przy czym, mamy 1 plecak główny a następne znajdują się w nim i kolejne mogą się znajdować w nich itd.

Wiem, że późno z tym wyskakuje ale takie mnie naszło teraz :) Mam nadzieje że napisałem w miarę zrozumiale...
  • 0

Kocham Spać
Awatar użytkownika
Empty997
Nieśmiały

Reputacja: 2

Postautor: Wilk » 07 wrz 2015, 9:58

Waga itemów może i była by fajna, ale niedzielnych graczy mogłoby odstraszyć bo jednak byłoby trzeba planować podróż i brać najpotrzebniejsze przedmioty, żeby mieć potem miejsce na zdobycze podczas robienia questów. Ja preferuje typ b+d, ale a+d też jest w porządku.
  • 0

Awatar użytkownika
Wilk
Nieśmiały

Reputacja: 4

Postautor: ewa78 » 24 lut 2016, 16:12

Dobrze powiedziane.
  • 0

Awatar użytkownika
ewa78
Tajemniczy pustelnik