Good bye Witalność!

Informacje dotyczące nowości w mechanice, ważnych dat i wszelakich aktualności.

Postautor: Dominaris » 07 paź 2013, 9:28

Good bye Witalność!

Darken Age jeszcze się nie ukazało, a już weń wprowadzamy rewolucyjne zmiany. Już wcześniej zastąpiliśmy znienawidzoną przez wszystkich (w tym nas) energię, witalnością - która nie blokowała gracza w żaden sposób, ale jednak spowalniała rozgrywkę (czy też raczej robił to jej brak). Pozbyliśmy się i tego dziwnego zasobu. Witalności mówimy good bye!
Witamy za to na pokładzie: Fortunę. Nie jest to tylko zmiana kosmetyczna, a wielka ingerencja w podstawowe mechaniki gry. Fortuna zwiększa nasze szanse na drop. Masz 100% fortuny? - masz dużo większe szanse na drop. Masz już tylko 10% max fortuny? - szanse na drop nadal są odrobinę zwiększone. Oczywiście dotyczy to tylko dropu z przeciwników (nie, nie - nie pozwalamy na takie cheaty, że biegasz z pełną fortuną i tylko otwierasz skrzynki). Odnawia się ona gdy postać odpoczywa (offline), a zużywa się wraz ze zdobywaniem exp.
Pewnie zapytacie - po co to? A, no już wam mówię. Dzięki tej mechanice gracz, który gra w krótkich sesjach, nie będzie biedniejszy od tego który gra godzinami. Możesz albo grać kilka godzin i wydropić dużo itemów (dużo zabitych mobów = dużo szans na drop), albo grać w krótkich sesjach i też wydropić dużo itemów (mniej zabitych mobów + bonus z fortuny = nadal niezły drop).
Krótko mówiąc - to że masz mało czasu na granie nie znaczy że nigdy nie zdobędziesz legendarnych przedmiotów! Albo jak to mawiają starzy mistrzowie - “Fortuna sprzyja wypoczętym!”

Co myślicie o tej mechanice? Pozwolicie czasami odpocząć swojemu herosowi, czy też może waszą krucjatę przeciwko Legionowi powstrzyma dopiero brak prądu albo zerwane połączenie z netem?
  • 1

Co myśli Molus pracujący jako tragarz?
- "Lepsze to niż bawełna.."
Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Reputacja: 12

Postautor: haka86 » 07 paź 2013, 11:30

Re: Good bye Witalność!

Witam.Jest to idealne rozwiązanie dla gracza który pracuje, ma rodzinę i mało czasu na grę.Mogę grać 1-2 godzinki dziennie nie tracąc na tym.Świetnie!Czekam na grę z niecierpliwością.Korzystając z okazji , chciałbym zapytać jak będzie wyglądał system Item Shopu w grze?
  • 0

Awatar użytkownika
haka86
Tajemniczy pustelnik

Reputacja: 0

Postautor: Soviee » 07 paź 2013, 12:01

Dokładnie o taki efekt nam chodzi. Darken Age tworzone jest pod hasłem: "Epic Games For Busy People"
Jeśli chodzi o item shop. Postaramy się jeszcze dziś wrzucić FAQ, w którym będzie to wyjaśnione. Jednak już teraz zapewnić mogę, iż oprócz "oszczędności czasu" przedmioty te nie dadzą innej przewagi w grze.
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Reputacja: 9

Postautor: haka86 » 07 paź 2013, 12:49

W takim razie czekamy na FAQ.Męczy mnie jeszcze jedna myśl i nie owijając w bawełnę, zapytam prosto z mostu. Zagramy w tym miesiącu/roku? :)
  • 0

Awatar użytkownika
haka86
Tajemniczy pustelnik

Reputacja: 0

Postautor: Soviee » 07 paź 2013, 12:58

Niestety nie jestem w stanie na to odpowiedzieć.
  • 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: Timon » 07 paź 2013, 14:24

Czyli pierwsze co robimy jak wchodzimy do gry? Idziemy lać bossy. :D
Wszystko pięknie ładnie, tylko mam nadzieje, że przy 100% najlepsze przedmioty nie będą lecieć jak z rękawa ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

Postautor: Dominaris » 07 paź 2013, 14:34

Timon pisze:Czyli pierwsze co robimy jak wchodzimy do gry? Idziemy lać bossy. :D
Wszystko pięknie ładnie, tylko mam nadzieje, że przy 100% najlepsze przedmioty nie będą lecieć jak z rękawa ;)

Jeśli szansę na drop konkretnego itemu (powiedzmy że 0,5%) podwoimy to nadal wychodzi niewielka szansa (1%). Statystycznie wystarczy 100 zamiast 200 udanych wypraw.. zawsze cuś =P
  • 0

Co myśli Molus pracujący jako tragarz?
- "Lepsze to niż bawełna.."
Awatar użytkownika
Dominaris
Dark Workshop

Reputacja: 12

Postautor: Soviee » 07 paź 2013, 19:46

• 0

Awatar użytkownika
Soviee
Dark Workshop

Postautor: Wilk » 08 paź 2013, 18:57

Wiem że Darken Age to będzie gra głównie dla graczy którzy nie mają wiele czasu i na pewno taka mechanika będzie większości pasować ale warto też pomyśleć o bardziej "hardcorowych" graczach ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Wilk
Nieśmiały

Reputacja: 4

Postautor: Timon » 08 paź 2013, 19:50

Hardcorowy gracz, będzie i tak do przodu, wykorzysta 100% fortuny, a przez resztę czasu będzie jechać na normalnej szansie na drop. :)
  • 0

Awatar użytkownika
Timon
Gadatliwy pijaczyna

Reputacja: 20

>

Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Reputation System ©'